Uplatnění českých odrůd chmele v pivovarnictví!

Suchdolský Jeník se zúčastnil 25. ročníku konference s názvem „Uplatnění českých odrůd chmele v pivovarnictví!

Bohemia Hop společně s Chmelařským institutem pořádali 30.3. 2023 již tradiční Konferenci „Uplatnění českých odrůd chmele v pivovarnictví“. Zde se setkalo mnoho odborníků z chmelařského a pivovarského odvětví. Součástí byly odborné přednášky týkající se šlechtění nových chmelových odrůd, významu exportu v oblasti pivovarnictví a chmelařství, postavení českého ležáku ve světě, možnostech technického provedení studeného chmelení v pivovarech, nebo vlivu studeného chmelení na finální produkt. Dále byly provedeny degustace týkajících se chmelových odrůd Saaz Late, Sládek, Saturn, Juno, Pluto, Ceres a Venuše. Celý den se nesl ve velmi přátelské atmosféře. Tým Suchdolský Jeník děkuje za pozvání!